Retro komoda do salonu

salon

Komody do salonu są bardzo wyjątkowymi meblami, a także niezwykle praktycznymi. Te niewielkich rozmiarów meble można umieścić w miejscach, w których nie da się zmieścić z szafy, jednak trzeba znaleźć trochę przestrzeni do przechowywania. Najczęściej daje się nie w salonie, ale też można je spotkać w przedpokojach lub też gabinetach. Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo dużo różnych komód zaprojektowanych z gustem, które pasują do wielu przestrzeni, dlatego wybierając odpowiedni mebel, należy przemyśleć wszystkie za i przeciw. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru retro komody do salonu? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Designerskie komody do salonu

Designerskie komody do salonu są czymś, co przyciąga bardzo wielu fanów niecodziennych rozwiązań. Retro komody nie tylko nadadzą wnętrzom ciekawego wyglądu, ale również sprawią, że przybyli goście z pewnością zwrócą uwagę na niecodzienne kształty. Retro komody pasują do wnętrz urządzonych w stylu minimalistycznym, a także skandynawskim. Świetnie prezentują się także w aranżacja nieco loftowych, w zależności od doboru kolorystyki. Sporo osób utożsamia retro komody ze starymi meblami, które wyłącznie można ustawić w wnętrzach tradycyjnych. Nic bardziej mylnego! Retro komody świetnie będą wyglądać w salonach urządzonych w nowoczesny sposób.

Komody do salonu

Wybierając odpowiednią komodę do salonu, należy zwrócić uwagę na funkcjonalność. Warto, aby komoda miała kilka przynajmniej szuflad lub też półek. Mogą to być półki otwarte lub zamknięte, a także ciekawie wykończone elementy. Warto również postawić na retro komody z tego względu, że są one często wykończone ciekawymi nóżkami, dużo łatwiej jest także wyczyścić pod tego typu komodą i i utrzymać tam czystość, ponieważ można bezpośrednio wjechać tam mopem lub też odkurzaczem.

Decydując się na komody w stylu vintage, należy pamiętać także o doborze odpowiedniego rodzaju surowca. Najlepiej sprawdzą się materiały typu palisander lub też drzewo egzotyczne, które jest naprawdę wysokiej jakości i świetnie się prezentuje.