Modna łazienka – na co się zdecydować?

Planując urządzić małą łazienkę, warto zdecydować się na użycie zarówno wysokojakościowych urządzeń sanitarnych, jak i armatury sanitarnej, które będą dopasowane nie tylko do wielkości danej łazienki, ale również do stylu, w jakim urządzony jest cały dom. Warto pamiętać, że obecnie najmodniejszym trendem w projektowaniu łazienek jest styl glamour, minimalistyczny, a także nowoczesne. Zarówno urządzenia, jak mi armatura sanitarna są wysokiej jakości bardzo często wykonane na wysoki połysk lub też mat. Sprzęty te są bardzo często uważane za luksusowe oraz eleganckie, dzięki temu nadają łazience naprawdę nieziemskiego wyglądu. Obecnie na rynku dostępny jest bardzo dużo różnorodnych tego typu produktów, dlatego każdy może zdecydować się na zakup odpowiadających mu wyrobów. Jak zatem urządzić modny łazienkę? Na jakie rzeczy zdecydować? W poniższym artykule przytoczymy mi kilka pomysłów.

Brodziki prostokątne

Urządzając łazienkę, warto zdecydować się na wyposażenie jej w biały, prostokątny brodzik 140 x 80 cm, który wykonany jest z sanitarnego akrylu o gładkiej, antypoślizgowej powierzchni. Decydując się na taki zakup, warto zwrócić uwagę na to, czy rzeczywiście powierzchnię jest antypoślizgowa, ponieważ dzięki temu można mieć pewność, że osoby korzystające z łazienki, nie przywrócą się i nie zrobią sobie krzywdy. Brodzik 140 x 80 cechuje się bardzo dużą wytrzymałością na nacisk prawie do 800 kg, może być zatem wykorzystywany przez osoby, które są nieco cięższe, a także poruszają się, na przykład na wózkach i nie mają zdolności utrzymania swojego ciała przez mięśnie.

Kabina prysznicowa półokrągła

Świetnym rozwiązaniem jest postawienie również na kabinę prysznicową półokrągłą. W modnych łazienkach będą one się idealnie prezentować. Bardzo opływowe kształty pasują zarówno do ciemniejszych, jak i jaśniejszy wnętrz, świetnie sprawdzą się także w mniejszych łazienkach, w których nie ma aż tyle miejsca na to, aby móc zaaranżować odpowiednią przestrzeń. Osoby, które chciałyby nieco unowocześnić swoją łazienkę, mogą zdecydować się właśnie na kabinę prysznicową półokrągłą. Z pewnością spełni ona ich wszystkie oczekiwania.